Rysowanie smoków

Na czym polega akcja

Poprosiliśmy ( i dalej prosimy ) wielu sławnych, znanych i lubianych ludzi o zrobienie rysunku lub innego dzieła, przedstawiającego smoka. Nie chcemy od nich pieniędzy, ale właśnie smoka – pod jakąkolwiek postacią – byle by hospicjum mogło go potem sprzedać na aukcji. Rysują i idzie im całkiem nieźle. Na początku byli zaskoczeni, może trochę się wstydzili ale chyba wszyscy przyznają, że to było fajne doświadczenie. Przy tym trudnym temacie hospicjum próbujemy podać wam trochę pozytywnej energii i pokazać jak łatwo możecie pomóc. Odgruzujcie w sobie to wewnętrzne dziecko, które gdzieś tam zawsze jest i rysujcie nam smoki!!!

Uwaga – planujemy też wystawę smoków przed aukcją. Info o aukcji i wystawie w osobnej zakładce

Czy każdy może narysować / zrobić smoka?

Oczywiście – każdy może nam narysować, wyrzeźbić, zatańczyć smoka. Smoka od znanych ludzi łatwiej sprzedać, a na tym nam zależy, gdyż w ten sposób pomagamy dzieciom. Dostaliśmy jednak tyle wspaniałych, a nieznanych smoków, i są tak cudowne, że mówimy – a co tam :). Dawajcie smoki.

Czy wszystkie prace trafią na aukcje?

O tym, które smoki będą pokazane na wystawie, czy też licytowane będziemy decydować gdy już wszystkie spłyną do nas. Zależeć to będzie przede wszystkim od naszych możliwości logistycznych, oraz możliwości gospodarza wystawy / aukcji (na przykład ilości dostępnego miejsca, czasu).

Smoki, które nie trafią na aukcję, będą albo powieszone w Hospicjum, albo pójdą do podopiecznych jako dowód tego, że poświęciliście im chwilkę. To często ważniejsze niż pieniądze. Pieniądze kupują leki, opatrunki i pieluchy a pamięć o kimś pozwala zasnąć ważnym człowiekiem.

Technika i format

Dowolne.. rysowany, lany z betonu, rzeźbiony, spawany.
Kolorowy lub nie. Duży lub mały.
Byle 17 chłopa mogło go wyciągnąć z furgonetki i żeby nam wszedł do ratusza ;).
( wystawa i aukcja – czytaj niżej ).

Do kiedy i gdzie dostarczamy smoki?

Dzieła prosimy dostarczyć do 15 września 2019r. do Hospicjum.
Dokładny adres to:

„POLOWANIE NA SMOKA”
STOWARZYSZENIE OPIEKI HOSPICYJNEJ ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ
ul. Krakowska 45a
42-202 Częstochowa

tel dla kuriera: 034 360-54-91
lub 034 360-55-37