Wszystko o akcji rowerowej

Na czym polega akcja

Na 17 rowerach miejskich – za zgodą operatora rowerów miejskich w Częstochowie – firmy Nextbike, przejechaliśmy w sierpniu 150km do Krakowa namawiając sponsorów, aby przekazywali datki na hospicjum.  To podobno pierwsza akcja na taką skalę i w takim wydaniu gdyż w międzyczasie robiliśmy ogromny szum, namawiając sławnych ludzi aby rysowali nam smoki.

Wszystkie zdobyte pieniądze i fanty i dzieła sztuki i smoki idą prosto do fundacji Hospicjum Dziecięce działającej przy hospicjum przy ul.Krakowskiej w Częstochowie. W zamian za to oferujemy darczyńcom wzięcie udziału w naszym wyjątkowym przedsięwzięciu. Zrobiliśmy szum, jesteśmy mocno obecni nie tylko w mediach społecznościowych ale i w prasie, radio i telewizji o nas mówili. Mamy gdzie pokazać Wasze logo.

Więcej informacji dla sponsorów w zakładce SPONSORZY lub KLIKNIJ TU.

Kiedy wyruszamy?

Wyjeżdżamy w godzinach porannych w sobotę 24 sierpnia. Planujemy być w Krakowie w godzinach wieczornych w niedzielę 25 sierpnia. Więcej info będzie podane na profilu facebookowym Polowania na Smoka bliżej wyjazdu.

Czy możesz z nami jechać?

Ze względu na limit dostępnych rowerów w umowie z operatorem, nie ma już możliwości dołączyć do ekipy. Jest to zorganizowana logistycznie „misja” która jest zobowiązania do zachowania zasad bezpieczeństwa oraz jest ubezpieczona. Nie przewidywaliśmy i nie przewidujemy wyjazdu masowego, gdyż jest to poza naszymi możliwościami technicznymi i logistycznymi. Postanowiliśmy wszystkie swoje siły zaangażować dla dzieci dlatego nie jesteśmy w stanie ogarnąć więcej choć byśmy chcieli. Nie będziemy odpowiadać za żadną osobę z zewnątrz grupy – priorytetem są dzieci i powodzenie akcji dla nich.

Jako zgłoszona grupa mamy specjalną umowę z operatorem rowerów miejskich – firmą Nextbike. Normalnie zabranie roweru miejskiego tak daleko jest wbrew regulaminowi. Czynności z partnerem – firmą Nextbike – są na takim etapie, że nie ma możliwości zmiany tych decyzji. Krótko mówiąc: nie należy kontaktować się z Nimi w celu dodania do listy uczestników w ramach akcji „Polowanie na Smoka”.